HOSTUJÍCÍ SPOLKY

Zveme k nám naše spřátelené divadelní spolky:

Pokaždé jinak

 

více o ochotnících – zde

Spolek DivOch

 

Oficiálně byl spolek založen v roce 2013. Fungujeme na principu zájezdového divadla. Dostaneme se tak k divákům, kteří by na naše představení jinak neměli možnost dorazit nebo by se o něm či o nás ani nemuseli dozvědět.

Nechceme jednu hru odehrát jednou či dvakrát, ale hrát ji třeba i několik let a stále novým divákům. Za zkoušením divadelní hry stojí mnoho práce a času, a tak se je snažíme zúročit co možná největším počtem představení. Když jsme se tak snažili, tak chceme, aby to všichni viděli. 🙂

Představ a plánů je hodně, času málo, přesto se snažíme o to, aby jedna sezona vyplodila více než jeden projekt. Pomalu, ale jistě se nám to daří. 🙂

 

Kapr na scéně

Hra o bájném hrdinovi, který zlo trestal mečem a bezpráví lukem a šípem.
Bral bohatým, střední vrstvy míjel a chudým dával. Udatný silák,
silný udatník a k tomu romantik. Hra o dvou hercích s improvizačními prvky, kde
hrají i diváci. Predstavení je vhodné pro celou rodinu.
Hraje Kapr na scéně.
Mirek Sýkora
Jarka Sýkorova

 

Divadelní spolek TYJÁTR, Křižanov

Divadelní spolek TYJÁTR vznikl v roce 2001, kdy na podzim uvedl hru Járy Cimrmana Švestka. Od té doby se věnuje repertoáru tohoto českého génia a zatím uvedl Záskok (2003), Blaník (2004), Posel z Liptákova (2005) a v roce 2006 opět Švestku s mírnou změnou v obsazení.
Po roční „tvůrčí“ krizi jsme opět dali hlavy dohromady a řekli si, že by nebylo od věci – vzhledem ke špatným sněhovým podmínkám těchto zim – zalyžovat si alespoň na jevišti. Výsledkem byla hra Dobytí severního pólu uvedená v únoru 2008.
V roce 2009 jsme nastudovali Akt a v březnu 2010 uvedli opět s mírnou změnou v obsazení Záskok.
Všechny hry režíroval a náš herecký „potenciál“ otesal do formy přijatelné pro diváka Igor Dostálek, jehož záběr je ohromný.
Kromě hraní pro křižanovské publikum také občas naložíme kulisy na ávii a vyrazíme na „turné“. Pravidelně hrajeme v orlovně v Brně – Bosonohách, kde je naše spřátelené ochotnické divadlo Křemen.
Dále jsme také hráli ve Velkém Meziříčí, Žďáře nad Sázavou, Šaraticích, Olešnici (na Olešnické kytce – pro některé z nás nezapomenutelný zážitek, kdy se zákulisím, nebo jevištěm občas prošel někdo s párkem nebo pro pivo….), Borkovanech…

Divadelní spolek jezdí do Bosonoh od roku 2002 pravidelně.

 

Ochotnický divadelní spolek Budišov

Divadelní soubor byl založen 25. ledna 2002. Je to dobrovolné občanské sdružení, které je tu pro vás. Chceme vás bavit svými představeními, ale také dát možnost občanům Budišova i širokého okolí, aby rozmnožili naše řady a pomohli nám v naší snaze o bohatší kulturní dění v naší obci.

Divadelní spolek přijíždí do Bosonoh od roku 2008
2008 – Na tý louce zelený
2009 – Mamzelle Nitouche
2010 – Perly panny Serafínky