NAŠE SCÉNA

Divadlo v Bosonožské orlovně

Orlovna od svého postavení (1938) sloužila pro divadelní představení. Měla své orchestřiště, kulisárnu, propadlo, nápovědu, osvětlení, oponu a další. V posledních desetiletích se však mnohé zařízení zrušila, přestala fungovat. Proto je nyní velmi nutné divadelní zázemí zlepšovat nejen pro herce, ale i diváky.

Společnými silami a díky finanční pomoci diváků a sponzorů se postupně daří vylepšit divadelní zázemí v orlovně – v roce 2007 byla zakoupena nová opona a výkryty, v roce 2008 a 2009 proběhla rekonstrukce divadelního osvětlení a byla znovu vybudována kulisárna ve sklepě pod jevištěm, která sloužila již jejich předchůdcům. Opravili jsme také podlahu jeviště.

V lednu 2019 byla slavnostně požehnána akustická stěna orlovny (jedná se o zadní stěnu pod galerií, která byla obložena akustickými panely, okna byla překryta závěsem). Na vymýšlení, projektování i budování se podíleli nejen odborníci, ale i členové našich divadelních spolků.

A co nás ještě čeká? Jistě je toho mnoho. další akustické vylepšení, obnova techniky. Postupně se daří vybavovat sál ozvučením. Všechny tyto opravy financujeme převážně z dobrovolného vstupného z divadel, z dotací a od sponzorů. Všem dárcům a příznivcům děkujeme. Veškeré toto vybavení však neslouží jen při divadlech, je k dispozici i pro ostatní akce.

Přejme si, aby divadlo v Bosonohách nadále vzkvétalo a dokázalo herce semknout, povzbudit a diváky mile potěšit.