ADS VODPODLAHY

Představení, video – zde

Letos (2019) si připomínáme 30-leté výročí začátku činnosti divadelníků troubské farnosti – Křemílků. Za ta léta se na prknech Orlovny objevil bezpočet tváří. Jaké množství jich bylo se mohli přesvědčit účastníci letošního Plesu v orlovně, kde na výzvu organizátorů vystoupali všichni bývalí herci na
jeviště a podařilo se jim ho celé zaplnit, a to ještě zdaleka nebyli přítomni všichni. Jak čas plyne, herci odrůstají a dospívají a přichází chvíle, kdy si vedle pohádek chtějí vyzkoušet i náročnější tvorbu. Postupně tak vznikl na konci 90. let divadelní spolek Křemen a zhruba před deseti lety soubor Vochomůrka.
Nyní opět dozrál čas pro novou generaci herců křemílkovských pohádek, aby se i oni osamostatnili a představili se bosonožským divákům v jinak žánrově laděném díle, než v příbězích pro nejmenší.
Dali jsme tedy dohromady skupinu jedenácti herců ve věku 17 až 25 let ze širokého okolí – Bosonoh, Troubska, Ostopovic, Střelic, Popůvek a Omic. Všichni z nás se minulý rok objevili v pohádce Poslední tři zlaté vlasy děda Vševěda. Svůj spolek jsme nazvali Vodpodlahy – proč? Jednak začínáme úplně od začátku, zgruntu, z ničeho, a potom našim divadlům se chceme věnovat pořádně – brát to „od podlahy“.
A naše premiérové představení?
V roce 2005 v Orlovně Křemeni poprvé představili komedii Charleyova teta. Vypráví o Oxfordské univerzitě 19. století a dvou jejích studentech toužících po zásnubách, Charleym a Jackovi. Jelikož si však dobová etiketa žádá pro takovou příležitost doporučení důvěryhodné osoby, rozhodnou se o
něj požádat Charleyovu tetu, váženou dámu až z daleké Brazílie. Jak se se situací vypořádají, obzvlášť když se dozví, že teta nepřijede, to už je pointa celé hry. Rozhodli jsme se po 14 letech přinést divákům obnovenou premiéru této úspěšné hry ve zcela novém obsazení a provedení. Těšit se tak můžete na sobotu 13. dubna, kdy od 18 hodin tuto hru v Bosonožské orlovně představíme. K dispozici bude i občerstvení v bufetu ve formě piva, kofoly a ručně vyráběných chlebíčků.
Jménem divadelního spolku Vodpodlahy jste všichni srdečně zváni.
vedoucí ADS Vodpodlahy, Jirka Lysák